ZASTOUPENÍ UMĚLCŮ

Bill Barrett (USA)

Bill Barrett je jeden z nejlepších světových hráčů na foukací harmoniku. Během třicetileté kariéry vystupoval a nahrával s mnoha světoznámými umělci i orchestry, například s L.A. Philharmonic, The Kronos Quartet nebo Natalie Merchant, ve skupině The Neptune Blues Club po boku kytaristy Marca Forda (dř. The Black Crowes) nebo bubeníka Stephena Hodgese (hrál a natáčel s Tomem Waitsem jeho nejlepší alba) i v seskupení Bastards of Belleville.  V České republice byl několikrát jako člen newyorských Hazmat Modine a také na třech turné v duu s Ryanem Donohue, v loňském a letošním roce pak  s Bradem Lewisem, bluesovým kytaristou a zpěvákem s duší rockera. V roce 2019 zavítá do ČR vynikající kytaristkou Michaelou Gomez ze skupiny Hazmat Modine.

WILD ABOUT MY LOVIN’

SOUTH IN MY SOUL

Bill Barrett & Michaela Gomez

Bill Barrett & Brad Lewis

.

ZVA 12-28 BAND (Slovensko)

Norbert Červenák – kytara, zpěv
Ladislav Červenák – kontrabas
Peter Krško – bicí

Skupina vznikla před třiceti lety ve Zvolenu. Po celou dobu existence v ní působí zakládající členové, bratři Červenákové a více než patnáct let je provází bubeník Peter Krško. Základní trio je možné doplnit o houslistu a případně dechovou sekci či tanečníky.

Svojí tvorbou a interpretací se skupina zásadně vymyká z typického středoevropského blues-rockového klišé.

Několikrát byli zvoleni nejpopulárnější slovenskou bluesovou kapelou a Noro nejlepším zpěvákem.

Eniesa (Slovensko)

Zpěvačka a kytaristka z Košic.
Kromě vlastních čtyř alb spolupracovala na několika dalších s předními slovenskými  hudebníky. Zazpívala si i s Frantou Černým z Čechomoru na jeho albu a naopak Franta produkoval její album Jablko.

 

Korrontzi (Baskicko)

Skupina byla založena v roce 2004 v Mungii hráčem na baskický diatonický akordeon (trikitixa) Agusem Barandiaranem. Repertoár vychází z tradiční baskické lidové hudby, ale obohacuje ji o vlivy

hudby jiných zemí a kultur s využitím moderních technologií a nových

nástrojů jako je mandolina, basová kytara, elektrický kontrabas nebo

perkuse.

Korrontzi koncertují s velkým úspěchem v mnoha zemích po celém světě. Představili se na festivalech v Belgii, Irsku, Řecku, Itálii, USA i například v Malajsii nebo Brazílii. Jejich nahrávky se od roku 2014 pravidelně umísťují na horních příčkách v žebříčcích World Music Charts, prezentovali se i na Womexu.

Koncerty stále častěji spojují s vystoupením tanečníků. Takto se

představí i na českém turné, kde pětici skvělých muzikantů

doplní dvojice tanečníků.

Kike Mora Trio (Španělsko)

Hudebník, skladatel a producent z Bilbaa. Vyhlášený hráč na basovou kytaru a také kytarista. Kromě jazzových projektů byl sedm let členem skupiny slavného baskického muzikanta Kepy Junkery, s nímž mimo jiné spolupracoval na albu  s názvem K, oceněném latinskou Grammy za nejlepší folkové album i na rovněž oceněném CD Hiri. V současnosti je členem jiné slavné baskické skupiny Korrontzi. S oběma skupinami procestoval na turné skoro celý svět. V roce 2017 mu vyšlo skvělé CD Evolución natural, v květnu loňského roku odehrál v Bilbau společný dvojkoncert s Macusem Millerem.  V jeho nahrávacím studiou K.M.T. vznikla řada nahrávek skupin nejrůznějších žánrů.

Name of the formation: Kike Mora trio “presentation Evolution natural”

Band: Kike Mora bass electric, Ibon Jordan Drums and percussion Kike Gutman tenor and soprano sax.

 

ék  (Maďarsko)

Dull Knife (UK)

Rockové duo, bývalá rytmika slavných The Pretty Things

21. 06.
22. 06.
23. 06.
24. 06. – Valašské Meziříčí – Valašský špalíček
25. 06. – Semily ( odpoledne)      Hosín (večer)
26. 06.
.

Liron Meyuhas Trio (Izrael)

Aaron Brooks (USA)

Zpěvák a skladatel populární americké rockové skupiny Simeon Soul Charger, která si vytvořila velkou fanouškovskou základnu po celé Evropě. V ČR odehrála přibližně třicet koncertů.  Kapela uzavřela před dvěma roky svoji historii, po dvouleté pauze se ale Aaron vrací na hudební scénu. Vychází mu nové CD Homunculus a vyráží s kapelou na evropské turné

Aaron Brooks – sólo (+ Karolína Korecká – cello)

Aaron Brooks & Band

15. 06.
16. 06.
17. 06.
18. 06. – Beroun
19. 06.

.

Justin Lavash (UK)

Výjimečný anglický kytarista, zpěvák a skladatel žijící v ČR jeho hudba je inspirována styly jako je folk, blues a jazz.

The Led Farmers (Irsko)

Irská indiefolková kapela The Led Farmers má za sebou řadu úspěchů. Koncertuje po celé Evropě, pravidelně také v USA, v rodném Irsku se stává jednou z nejoblíbenějších. Jen za loňský rok odehrála více než 80 koncertů. Může se pochlubit dvojnásobným  vítězstvím v soutěži All Ireland Music. Svým nezvyklým pojetím irské folkové klasiky zaujala širokou škálu posluchačů

Mudhouse Gang (Rick Phillips & Doug Ackerman) (USA)

.

Fernando Saunders ( USA)

Fernando Saunders je newyorský virtuózní hráč na basovou kytaru, zpěvák, skladatel a producent patřící mezi světovou muzikantskou elitu. Po svých začátcích v kapele Jana Hammera, započal v 80. letech spolupráci s uznávaným představitelem městského rocku Lou Reedem, jehož doprovázel 13 let na turné jako basista a v okalista. Čeští televizní diváci jej měli možnost mimo jiné spatřit v živém přenosu koncertu pro Václava Havla v rámci oslav dvaceti let od Sametové revolu

 Vydal čtyři autorská, kritikou uznávaná alba, jeho CD I Will Break Your Fall z roku 2006 si můžete objednat zde.ce. V minulosti nahrával a vystupoval s hvězdami jako jsou Steve Winwood, Eric Clapton, Joan Baez, Jeff Beck, Jimmy Page, John McLaughlin / The Mahavishnu Orchestra, Marianne Faithfull a s dalšími.

Již první české turné v roce 2007 se setkalo s obrovským úspěchem, jak na Sázavafestu, tak i na festivalu Prázdniny v Telči. Informace o účinkování v pořadu Noc s Andělem na ČT2, jarním a listopadovém klubovém turné 2008 a festivalech v roce 2009 najdete zde.

Dále ho mohli diváci vidět například na New York Stage festivalu Colours of Ostrava, kam Fernando Saunders poprvé do střední Evropy přivezl svoji americkou kapelu

Vladimír Čáp

Folk, šanson, blues..

Jiří Smrž

Originální autor a písničkář, za svoje dvě alba obdržel cenu Anděl za nejlepší album roku v kategorii folk & country

Cimbura & Pohoda

Adjiri Odametey Trio (Ghana)

Štěpán Rak

Štěpán Rak je mezinárodně uznávaný kytarový virtuos, vynikající umělec a významný skladatel patřící mezi absolutní špičku klasické kytary. Díky své unikátní kytarové technice a naprosto převratnému pojetí hry se velmi rychle stal jedním z nejvyhledávanějších a nejvytíženějších kytarových pedagogů současného světa. Od roku 1981 vyučuje kytarovou hru na pražské Akademii múzických umění, kde byl jmenován prvním univerzitním profesorem v České republice. Je autorem celé řady komorních i symfonických děl, zejména skladeb pro sólovou kytaru, jež je součástí stálého koncertního repertoáru předních světových interpretů. Se svým koncertním programem vystupoval ve více než 70ti zemích světa – s klasickým  repertoárem je zván do koncertních hal, zámeckých a hradních sálů, jeho program “S kytarou kolem světa” je vhodný na festivaly world music i do malých klubů, má připraven i speciální pořad „Chvála čaje“ vhodný do čajoven, velmi žádané jsou jeho vánoční koncerty. V září 2010 vychází nové live CD “Song for David”.

Mirek Kemel

Mirek Kemel žije dvojím životem karikaturisty a písničkáře. Zpívá své autorské písně a doprovází se na akordeon. Většinou vystupuje za doprovodu kapely, kterou kromě něj tvoří ještě Vlastimil Konopiský (kytara, housle), Tomáš Görtler (akordeon, klávesy, jinak též člen souboru Bran) a Lucie Krutá (housle, flétna, toho času na „mateřské dovolené“). Jejich muzika balancuje na pomezí více žánrů od balad přes šanson a blues až po chytlavé hospodské písničky. Vždy jde především o osobní zpověď autora, který do textů vtěluje své vnímání života a světa v mnoha zjevných i pouze tušených aspektech. Písničky jsou založené na básnických textech a jednoduché melodii. Dalo by se říci, že Mirek Kemel vychází z podobných kořenů jako například Vašek Koubek, Jaromír Nohavica, Radůza nebo Traband.

V říjnu 2011 vyšlo debutové CD Krajem šel anděl, v květnu 2014 nové CD s názvem Nic víc.

Tapia Eta Leturia (Baskicko)

Tapia Eta Leturia je skupina excelentních muzikantů, kteří hrají tradiční baskickou hudbu v moderním pojetí. V roce 2006 jsme je poprvé přivezli na hrad Točník a Sázavafest, rok poté následovala úžasná klubová šňůra včetně Noci s Andělem. V listopadu 2008 prozatím poslední, navíc s pěti výjimečnými společnými koncerty s Čechomorem. Do ČR se vrátili v jiném složení v roce 2016.

Bývalo – skončili 🙁

Simeon Soul Charger (USA)

Simeon Soul Charger vznikli v roce 2008 v Akronu v Ohiu a řadí se mezi kapely nové generace Woodstocku. Jejich hudbu lze charakterizovat jako směs progresivního rocku, folku a blues  sedmdesátých let v novém kabátu.

Po vydání prvního CD, které získalo kultovní status, následovalo měsíční turné po USA, na jehož základě byli pozváni  ke koncertům do Evropy.

V roce 2011 našli evropský domov na bavorském statku, odkud vyjíždí ke koncertům po Německu i okolních státech.  Na letošní rok je plánováno vydání třetího studiového alba, po evropském turné bude následovat velké turné napříč severní Amerikou.

Kontakt:
Nostalgie Music Agency
Miloš Kebrle
Nerudova 879
266 01 Beroun
tel: 311625814, 723 442 773
e-mail: kult@iol.cz
Doporučujeme