ZASTOUPENÍ UMĚLCŮ

Bill Barrett

Bill Barrett je jeden z nejlepších světových hráčů na foukací harmoniku. Během třicetileté kariéry vystupoval a nahrával s mnoha světoznámými umělci i orchestry, například s L.A. Philharmonic, The Kronos Quartet nebo Natalie Merchant, ve skupině The Neptune Blues Club po boku kytaristy Marca Forda (dř. The Black Crowes) nebo bubeníka Stephena Hodgese (hrál a natáčel s Tomem Waitsem jeho nejlepší alba) i v seskupení Bastards of Belleville.  V České republice byl několikrát jako člen newyorských Hazmat Modine a také na třech turné v duu s Ryanem Donohue, v loňském a letošním roce pak  s Bradem Lewisem, bluesovým kytaristou a zpěvákem s duší rockera. V roce 2019 zavítá do ČR vynikající kytaristkou Michaelou Gomez ze skupiny Hazmat Modine.

WILD ABOUT MY LOVIN’

SOUTH IN MY SOUL

 

Aaron Brooks

Zpěvák a skladatel populární americké rockové skupiny Simeon Soul Charger, která si vytvořila velkou fanouškovskou základnu po celé Evropě. V ČR odehrála přibližně třicet koncertů.  Kapela uzavřela před dvěma roky svoji historii, po dvouleté pauze se ale Aaron vrací na hudební scénu. Vychází mu nové CD Homunculus a vyráží s kapelou na evropské turné

 

The Led Farmers

Irská indiefolková kapela The Led Farmers má za sebou řadu úspěchů. Koncertuje po celé Evropě, pravidelně také v USA, v rodném Irsku se stává jednou z nejoblíbenějších. Jen za loňský rok odehrála více než 80 koncertů. Může se pochlubit dvojnásobným  vítězstvím v soutěži All Ireland Music. Svým nezvyklým pojetím irské folkové klasiky zaujala širokou škálu posluchačů.

 

 

Justin Lavash

21. 9. Domažlice

 

 

 

Fernando Saunders

Fernando Saunders je newyorský virtuózní hráč na basovou kytaru, zpěvák, skladatel a producent patřící mezi světovou muzikantskou elitu. Po svých začátcích v kapele Jana Hammera, započal v 80. letech spolupráci s uznávaným představitelem městského rocku Lou Reedem, jehož doprovázel 13 let na turné jako basista a v okalista. Čeští televizní diváci jej měli možnost mimo jiné spatřit v živém přenosu koncertu pro Václava Havla v rámci oslav dvaceti let od Sametové revolu

 Vydal čtyři autorská, kritikou uznávaná alba, jeho CD I Will Break Your Fall z roku 2006 si můžete objednat zde.ce. V minulosti nahrával a vystupoval s hvězdami jako jsou Steve Winwood, Eric Clapton, Joan Baez, Jeff Beck, Jimmy Page, John McLaughlin / The Mahavishnu Orchestra, Marianne Faithfull a s dalšími.

Již první české turné v roce 2007 se setkalo s obrovským úspěchem, jak na Sázavafestu, tak i na festivalu Prázdniny v Telči. Informace o účinkování v pořadu Noc s Andělem na ČT2, jarním a listopadovém klubovém turné 2008 a festivalech v roce 2009 najdete zde.

Dále ho mohli diváci vidět například na New York Stage festivalu Colours of Ostrava, kam Fernando Saunders poprvé do střední Evropy přivezl svoji americkou kapelu.

Klikněte zde pro video na YouTube

All For You
 
I Dont Need You
 
I_Will_Break_Y
our_Fall

 

Tapia Eta Leturia

Tapia Eta Leturia je skupina excelentních muzikantů, kteří hrají tradiční baskickou hudbu v moderním pojetí. V roce 2006 jsme jej poprvé přivezli na

 hrad Točník a Sázavafest, rok poté následovala úžasná klubová šňůra včetně Noci s Andělem. V listopadu 2008 prozatím poslední, navíc s pěti výjimečnými společnými koncerty s Čechomorem. Rozpisy turné najdete zde. V tuto chvíli kapela natáčí nové CD.

Klikněte zde pro video na YouTube

Amaren alabarik

Aritmetika arazoak

Compostelako erromesa

Eguzkie yoan da

Wafa

 

Štěpán Rak

Štěpán Rak je mezinárodně uznávaný kytarový virtuos, vynikající umělec a významný skladatel pat

řící mezi absolutní špičku klasické kytary. Díky své unikátní kytarové technice a naprosto převratnému pojetí hry se velmi rychle stal jedním z nejvyhledávanějších a nejvytíženějších kytarových pedagogů současného světa. Od roku 1981 vyučuje kytarovou hru na pražské Akademii múzických umění, kde byl jmenován prvním univerzitním profesorem v České republice. Je autorem celé řady komorních i symfonických děl, zejména skladeb pro sólovou kytaru, jež je součástí stálého koncertního repertoáru předních světových interpretů. Se svým koncertním programem vystupoval ve více než 70ti zemích světa – s klasickým  repertoárem je zván do koncertních hal, zámeckých a hradních sálů, jeho program „S kytarou kolem světa“ je vhodný na festivaly world music i do malých klubů, má připraven i speciální pořad „Chvála čaje“ vhodný do čajoven, velmi žádané jsou jeho vánoční koncerty. V září 2010 vychází nové live CD „Song for David“, které si můžete objednat zde.

Klikněte zde na oficiální Myspace stránky.

Saltarello

Balalaika

Irish tea

Jasmine tea

Jota

Simeon Soul Charger (USA)

Simeon Soul Charger vznikli v roce 2008 v Akronu v Ohiu a řadí se mezi kapely nové generace Woodstocku. Jejich hudbu lze charakterizovat jako směs progresivního rocku, folku a blues  sedmdesátých let v novém kabátu.

Po vydání prvního CD, které získalo kultovní status, následovalo měsíční turné po USA, na jehož základě byli pozváni  ke koncertům do Evropy.

V roce 2011 našli evropský domov na bavorském statku, odkud vyjíždí ke koncertům po Německu i okolních státech.  Na letošní rok je plánováno vydání třetího studiového alba, po evropském turné bude následovat velké turné napříč severní Amerikou. 3. 8. Jilemnice

Coffin Party

Europa´s Garden

 

Vladimír Čáp

Folk, šanson, blues..

Hospoda Zero 

Mirek Kemel

Mirek Kemel žije dvojím životem karikaturisty a písničkáře. Zpívá své autorské písně a doprovází se na akordeon. Většinou vystupuje za doprovodu kapely, kterou kromě něj tvoří ještě Vlastimil Konopiský (kytara, housle), Tomáš Görtler (akordeon, klávesy, jinak též člen souboru Bran) a Lucie Krutá (housle, flétna, toho času na „mateřské dovolené“). Jejich muzika balancuje na pomezí více žánrů od balad přes šanson a blues až po chytlavé hospodské písničky. Vždy jde především o osobní zpověď autora, který do textů vtěluje své vnímání života a světa v mnoha zjevných i pouze tušených aspektech. Písničky jsou založené na básnických textech a jednoduché melodii. Dalo by se říci, že Mirek Kemel vychází z podobných kořenů jako například Vašek Koubek, Jaromír Nohavica, Radůza, Krausberry, Vladimír Mišík nebo Traband.

V říjnu 2011 vyšlo debutové CD Krajem šel anděl, v květnu 2014 nové CD s názvem Nic víc. Ze křtu tohoto CD v pražském Paláci Akropolis si můžete poslechnout dvě ukázky.

Podzim

Mezi kopci

Korrontzi

Skupina byla založena v roce 2004 v Mungii hráčem na baskický diatonický akordeon (trikitixa) Agusem Barandiaranem. Repertoár vychází z tradiční baskické lidové hudby, ale obohacuje ji o vlivy

hudby jiných zemí a kultur s využitím moderních technologií a nových

nástrojů jako je mandolina, basová kytara, elektrický kontrabas nebo

perkuse.

Korrontzi koncertují s velkým úspěchem v mnoha zemích po celém světě. Představili se na festivalech v Belgii, Irsku, Řecku, Itálii, USA i například v Malajsii nebo Brazílii. Jejich nahrávky se od roku 2014 pravidelně umísťují na horních příčkách v žebříčcích World Music Charts, prezentovali se i na Womexu.

Koncerty stále častěji spojují s vystoupením tanečníků. Takto se

představí i na českém turné, kde pětici skvělých muzikantů

doplní dvojice tanečníků.

 

Jiří Smrž

 

Beat Sisters

28. 9. 2019 – Stochov

 

Kike Mora Trio

Hudebník, skladatel a producent z Bilbaa. Vyhlášený hráč na basovou kytaru a také kytarista. Kromě jazzových projektů byl sedm let členem skupiny slavného baskického muzikanta Kepy Junkery, s nímž mimo jiné spolupracoval na albu  s názvem K, oceněném latinskou Grammy za nejlepší folkové album i na rovněž oceněném CD Hiri. V současnosti je členem jiné slavné baskické skupiny Korrontzi. S oběma skupinami procestoval na turné skoro celý svět. V roce 2017 mu vyšlo skvělé CD Evolución natural, v květnu loňského roku odehrál v Bilbau společný dvojkoncert s Macusem Millerem.  V jeho nahrávacím studiou K.M.T. vznikla řada nahrávek skupin nejrůznějších žánrů.

 

Name of the formation: Kike Mora trio „presentation Evolution natural“

Band: Kike Mora bass electric, Ibon Jordan Drums and percussion Kike Gutman tenor and soprano sax.

13. 11.  – Hořovice – Klub Labe
14. 11.  – Havlíčkův Brod
15. 11. – Semily – Jazz pod Kozákovem
16. 11. – Domažlice
17. 11. – Černošice – Club Kino
18. 11. – Kolín – Scapino

 

Irena Budweiserová a Jakub Racek

30. 10. – Hořovice – Klub Labe

 

Jan Matěj Rak

4. 12. -  Hořovice – Klub Labe

 

 

 

 

Kontakt:
Nostalgie Music Agency
Miloš Kebrle
Nerudova 879
266 01 Beroun
tel: 311625814, 723 442 773
e-mail: kult@iol.cz
Doporučujeme