CO NÁS ČEKÁ

EPYDEMYE + KORRONTZI

30. 06. od 20:00 – Točník – nádvoří hradu (za deště Konírna)

EPYDEMYE

Jihočeská folková a folkrocková skupina Epydemye si posluchače napříč generacemi získává svou pozitivní a živelnou koncertní energií a písněmi, které otevírají zajímavá témata.Je považována za jednu z nejosobitějších kapel na současné folkové/písničkářské scéně. Nositelé ceny Anděl.

 

KORRONTZI

Korrontzi jsou špičková světová kapela worldmusic z Baskicka. Byla založena v roce 2004 v Mungii hráčem na baskický diatonický akordeon (trikitixa) Agusem Barandiaranem. Repertoár vychází z tradiční baskické lidové hudby, ale obohacuje ji o vlivy hudby jiných zemí a kultur s využitím moderních technologií a nových nástrojů.

Kromě Evropy koncertovali několikrát např. v USA, Kanadě, Argentině… a také třeba v Malajsii, Rio de Janeiru, na Reunionu, Kapverdách a teď naposledy koncem roku na turné v Indii a minulý týden v Estonsku… S novými alby se pravidelně umísťují v top ten světového žebříčku worldmusic, zúčastňují se Womexu…. Realizují i velké projekty se symfonickými tělesy a velkými tanečními soubory. V České republice byli na moje pozvání už na čtyřech turné, naposledy před rokem, a všude měli obrovský úspěch (Dny Prahy 10, Dotkni se Písku, festival v Jablonci nad Nisou, v Moravské Třebové…).

Většinou jezdí i se stálým hostem Leturiou, može být i se dvěma tanečníky. Jedná se o vynikající muzikanty, jejich basový kytarista Kike Mora má i jazzové trio, se kterým navštívil ČR koncem roku 2019. V Bilbau odehrál i dvojkoncert s Marcusem Millerem, s jiným slavným Baskem Kepou Junkerou má za jedno album latinskou Grammy….

 

Taxmeni + Nové struny + Bill Barrett & Brad Lewis

04.10. od 19:30 – Beroun – sál Wagnerovo náměstí 

 

Předprodej vstupenek:
Hrad Točník – pokladna 
V-POINT, Husovo náměstí 82/10, Beroun
pořadatel – Nostalgie Agency        
SMS ticket

Comments are closed.

Kontakt:
Nostalgie Music Agency
Miloš Kebrle
Nerudova 879
266 01 Beroun
tel: 723 442 773
e-mail: kult@iol.cz
Doporučujeme